Kahramanmaraş Depremi
Okuma Süresi: < 1 dakika

Türkiye, 6 Şubat 2023 sabahına Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremle uyandı. Daha acımız tazeyken öğle saatlerin Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Kahramanmaraş  depremi 10 ilimizde hissedildi. Hatta Suriye’de bile etkilenen şehirler oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremler, şüphesiz hepimizi derinden üzdü. Bu sefer ateş sadece düştüğü yeri değil hepimizin yüreğini yaktı. Tüm Türkiye’nin hatta dünyanın kalbi günlerdir sahada atıyor.

Deprem bölgesinde binlerce canlar kaybettik. On binlerce ise yaralı ve acil yardıma muhtaç halde. Evleri yıkılan ya da hasar alan depremzedeler dışarıda kaldı. Kimileri bir çadır kimileri de bir konteynırda kalıyor. Ama hala bölgedeki barınma ihtiyacı giderilmiş değil. Ve dahası beslenme ihtiyacı…

Bugün, her zamankinden daha fazla kardeşlik ruhunu yaşama ve yaşatma, meydana gelen felaketin mağdurlarının yanında olma zamanıdır.

Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kalanlara sabır ve selamet temenni eder, böylesi felaketleri bir daha yaşatmamasını Mevla’mızdan niyaz ederiz.

Unutmayalım, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır, acılar paylaşıldıkça azalır.

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE’M!

E-BÜLTEN

Son haberleri alın

Bizi arayabilir, veya dernek merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

+[90] 216 443 48 92

Esenevler Mah. Cengiz Topel Cad. No 108/3
Ümraniye / İstanbul

infoserhatder@gmail.com

© 2021 – Serhat Derneği – Tüm Hakları Saklıdır