Afrika Sudan'da Nafile Kurban Yardımı - Serhat Derneği
Okuma Süresi: 2 dakika

Son günlerde Sudan’da yaşanan iç karışıklıklar, insanların günlük yaşamlarını etkilemekte ve zorluklarla dolu bir süreci beraberinde getirmektedir. Ancak bu zorluklar içerisinde yardımlaşma ve umut dolu gelişmelere şahitlik etmek mümkün. Serhat Derneği olarak, Sudan’daki sıkıntılı dönemden birkaç ay önce bir umut ışığı olmak adına sünnet organizasyonu ve nafile kurban yardım faaliyetleri gerçekleştirdik.

1-6 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşen sünnet organizasyonumuz, Sudan’ın başkenti Hartum’un farklı mahalle ve köylerinde yüzlerce masum çocuğun yüzünü güldürdü. Uzman sağlık gönüllülerimiz, steril operasyonlarıyla Afrikalı çocukları, sağlıklı bir şekilde sünnet ettiler. En nihayetinde operasyonlar, çocukların sağlık sorunlarıyla karşılaşmadan daha iyi bir hayata adım atmalarını sağladı. Aynı zamanda, sünnet organizasyonu sırasında çocuklara küçük hediyeler takdim ederek sevinçlerini sevinç kattık.

Ancak yardımlarımız sadece sünnet organizasyonuyla sınırlı kalmadı. Sudanlı ihtiyaç sahiplerine umut ve dayanışma mesajı vermek adına nafile kurban kesimi de gerçekleştirdik.

İslam’ın önemli bir ibadeti olan kurban kesimiyle, muhtaç gönüllere yardımları ulaştırdık. Bu yardım faaliyeti, iç karışıklıkların gölgesinde yaşayan insanlara umut ve bereket getirdi. Sudanlılar, bu zorlu süreçte kendilerine uzanan yardım eli, yüzlerinde tebessüme vesile oldu.

Nafile Kurban Yardımı ile Gülen Yüzler

Afrika kıtası, uzun yıllardır açlık ve yetersiz beslenmeyle mücadele etmektedir. Özellikle Sudan gibi ülkeler, bu sorunlarla daha da büyük bir sınav vermektedir. İç karışıklıklar ve doğal afetler, beslenme sorunlarının derinleşmesine yol açmaktadır. Dahası yetersiz tarım yöntemleri, su kaynaklarının azalması ve sağlık hizmetlerine erişim sıkıntısı da cabası. Çocuklar ve kadınlar, beslenme yetersizliğinin en çok etkilendiği gruplardır. Serhat Derneği olarak, bu sorunlara duyarlılıkla yaklaşıyor ve açlıkla mücadele için çalışıyoruz. Bu sebeple Sudan’da gerçekleştirdiğimiz nafile kurban yardımı, bu sorunlara dikkat çekmek ve ihtiyaç sahiplerine umut aşılamak adına önemli bir adım olduğu kanaatindeyiz.

Serhat Derneği olarak Sudan’da başlaması muhtemel iç karışıklıkların gölgesinde bile muhtaç insanların yanında olduk. Zorlu şartlara rağmen özveriyle çalışan gönüllülerimiz, bu yardım faaliyetlerini gerçekleştirmek için var güçleriyle çaba sarf etti. Böylelikle Sudan’ın güzel insanlarıyla bir araya gelerek sevgi ve umut dolu anlar paylaştık.

Sudan’da gerçekleştirdiğimiz sünnet organizasyonu ve nafile kurban kesimiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeyi hedefledik. Ülkedeki tüm zorluklara rağmen yeşeren bu güzellikler, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi. Serhat Derneği olarak, insanlara umut olmaya ve zor zamanlarda yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı yardım faaliyetlerini gerçekleştirmemize destek olan tüm hayırseverlere en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizin destekleriniz olmadan bu güzelliklere sebep olmak mümkün olmazdı. Sizlerle birlikte daha nice yardım etkinliklerinde buluşmayı umut ediyoruz.

E-BÜLTEN

Son haberleri alın

Bizi arayabilir, veya dernek merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

+[90] 216 443 48 92

Esenevler Mah. Cengiz Topel Cad. No 108/3
Ümraniye / İstanbul

infoserhatder@gmail.com

© 2021 – Serhat Derneği – Tüm Hakları Saklıdır