Bilgi Al!

Fazilet Takvimi Aktivasyon
Kodunuzu Alın!

Fazilet Takvimi, dünya genelinde milyonlarca Müslüman’a hayat rehberi olmaya devam ediyor.

Afrika Sudan'da Nafile Kurban Yardımı - Serhat Derneği
Afrika’da Nafile Kurban Yardımı

Kurbanım Umut Olsun

Serhat Derneği olarak Sudan’da başlaması muhtemel iç karışıklıkların gölgesinde bile muhtaç insanların yanında olduk. Zorlu şartlara rağmen özveriyle çalışan gönüllülerimiz, bu yardım faaliyetlerini gerçekleştirmek için var güçleriyle çaba sarf etti. Böylelikle Sudan’ın güzel insanlarıyla bir araya gelerek sevgi ve umut dolu anlar paylaştık.

Sudan’da gerçekleştirdiğimiz sünnet organizasyonu ve nafile kurban kesimiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeyi hedefledik. Ülkedeki tüm zorluklara rağmen yeşeren bu güzellikler, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi. Serhat Derneği olarak, insanlara umut olmaya ve zor zamanlarda yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Eğitim Tohumları ve Surinam Asıl Kaşifleri

Surinam Egitim Yardımı

Serhat Derneği, daha geçtiğimiz sene Surinam’da inşa edilen eğitim müessesi için bir tır dolusu eğitim malzemesini, denizleri aşarak, başkent Paramaribo’ya ulaştırdı. Surinam’ın geleceği olan eğitim tohumlarını oralara ekti, filizlenmeye bıraktı.

Eğitim müesseslerinde bugün tohumları atılan filizler, yarın yeşerecek, meyveler verecek. Günümüzde eğitim aracılığıyla belki yüz kişinin hayatına dokunan muallimler, yarın binlerce kişinin hayata tutunmasına vesile olacaklar. Bununla beraber eğitim halkası, denize atılan taşın, etrafında oluşturduğu dalgalar misali büyüyerek Surinam’da yayılacak ve Surinam’ı, güzel yarınlara ulaştıracak.

Sünnet Organizasyonu

Serhat Derneği olarak Afrika’daki Sudan ülkesinde 1-6 Şubat 2023 tarihleri arasında sünnet organizasyonu gerçekleştirdik. Organizasyon boyunca başkent Hartum’un farklı mahalle ve köylerinde bizleri dört gözle bekleyen masum gönüllerle buluştuk. Buluşmanın neticesinde yüzlerce çocuk, sağlıklı bir şekilde sünnet oldu. Küçük hediyelerle de onların gönüllerini almayı ihmal etmedik.

Serhat Derneği, yardımlaşmayı gönüllerine nakşetmiş hayırseverlerin desteğiyle 2018 yılında kurulduğundan beri insani ihtiyaçların giderilmesi adına çalışmalar yürüttü. Bu faaliyetimizde ise sağlık imkanlarına ulaşmakta zorluk çeken Afrikalı çocuklar ve aileleri için harekete geçtik.

Deprem Acil Yardım

Serhat Derneği olarak Avrupa’dan Türkiye’ye kıtalararası bir gönül köprüsü kurduk. Böylece Serhat Derneği, Avrupa’daki yardımseverlerin bağışlarını, kuru gıda yüklü bir tır ile deprem bölgesine ulaştırdı. Birçok yardım gönüllüsüyle beraber, bölgedeki ihtiyaçlar tam tespit ettik. Hazırlanan gıda yardımları, bir program içerisinde “herkese uzanan el” düsturuyla deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Gıda Yardımı

Yakıt Yardımı

Ayni Yardımlar

Gönüllülerimizin Sıcaklığı

Fazilet Takvimi Aktivasyon Kodunuzu Alın!

Fazilet Takvimi, dünya genelinde milyonlarca Müslüman’a hayat rehberi olmaya devam ediyor.​

Esenevler Mah Cengiz Topel Cad No 108 Ümraniye İstanbul