SERHAT DERNEĞİ.

Bütün çocuklar gülsün diye

İnsani ihtiyaçların giderilmesi adına kardeşlik ve paylaşmayı kendisine düstur edindi.

Serhat Derneği, yardımlaşmayı gönüllerine nakşetmiş hayırseverlerin desteğiyle 2018 yılında kuruldu. İstanbul’da kurulan derneğimiz, insani ihtiyaçların giderilmesi adına kardeşlik ve paylaşmayı kendisine düstur edindi.

Değerlerimizin yapı taşını oluşturan insani mesuliyetlerimizin bilinciyle Serhat Derneği olarak Dünya’nın her neresinde bir mazlum varsa onun maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidermeyi kendimize bir vazife bildik.

İnsanların müreffeh bir hayata sahip olabilmeleri için eğitimin şart olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu sebeple ‘Her şey eğitimle başlar’ sloganıyla cehaletin karşısında dirayetle duracak kalıcı çözümler için gayret ediyoruz.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) “Muhakkak Müslüman kardeşini sevindirmek mağfiret olunmaya(bağışlanmaya) vesiledir” diye buyurduğu mübarek sözlerinden yola çıkarak mağdur coğrafyalarda yaşayan ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında adeta bir gönül köprüsü kuruyoruz.

Yedi kıtada gıda, temiz su, sağlık ve eğitim imkanlarına ulaşmakta zorluk çeken ihtiyaç sahibi insanların da mutlu ve huzurlu hayatları, gerçekleştirebildikleri hayalleri olsun istiyoruz.

Herkese uzanan el olmak ümidiyle mazlumların yaralarına merhem olmak, onlara daha güzel bir dünya verebilmek için düştük yollara…

Bütün çocuklar gülsün diye…

E-BÜLTEN

Son haberleri alın

Bizi arayabilir, veya dernek merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

+[90] 216 443 48 92

Esenevler Mah. Cengiz Topel Cad. No 108/3
Ümraniye / İstanbul

infoserhatder@gmail.com

© 2021 – Serhat Derneği – Tüm Hakları Saklıdır